Pazartesi-Cuma: 08:00 18:00

Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda
Yakacık Koza Anaokulu

Hakkımızda

YAKACIK KOZA ANAOKULU


Çocukların en temel ihtiyacının güven ve sevgi olduğunun bilincindeyiz. Bizler onlar için ilkokul deneyimlerinde, ihtiyaç duydukları SEVGİ ve GÜVEN duygularını yaşatmayı hedeflemekteyiz. Bizler ‘’Her çocuk özeldir ‘’ prensibiyle hareket ederken, çocuklarımızda eğitim hayatlarına sağlam adımlar atarak başlayabilmektedir. Eğitim programımız; uygun ve doğru şartlarda çocuklarımızın yaş ve gelişimsel özellikleri, bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.


NEDEN YAKACIK KOZA ANAOKULU ?


Uzman eğitim kadromuz ile sevdiğimiz işi yapıyoruz.


Öğretmenlerimiz branşlarında eğitim görmüş , tecrübeli ve seçilmiş öğretmenlerdir.


Çocuklarımızın psikolojik ve gelişimsel özelliklerini takip eden uzman psikoloğumuz bulunmaktadır.


Okul binamız depreme dayanıklı olup, bakımlı, güvenli ayrıca çocukların özgürce zaman geçirebileceği şekilde hazırlanmıştır.


Okulumuzun tüm alanları çocukların ihtiyaçları ve güvenlikleri düşünülerek düzenlenmiştir.


Bizler için hijyen ve beslenme eğitim kadar önemlidir.


Okulumuzda tüketilen yemekler hijyen sertifikalı personelimiz tarafından günlük yapılmakta olup, hazır gıdalar KESİNLİKLE kullanılmamaktadır.


Okulumuz için meyve ve sebzelerimizi taze olması için pazardan temin etmekteyiz.OkulumuzOkulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup; 125 metrekare açık alan,250 metrekare kapalı olmak üzere 375 metrekare kullanım alanına sahiptir.


Ferah ve aydınlık sınıflarımız, çocuklarımız için en uygun eğitim ortamıdır. Çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimlerini destekleyen, farklı materyaller ile zenginleştirilmiş ilgi köşelerinin bulunduğu oyun alanlarının yanı sıra, jimnastik gibi harekete dayalı etkinliklerimiz için spor salonlarımız bulunmaktadır.


Çocuklarımızın hareket sınırı olmadan kullanabileceği oyun alanlarıyla bezeli bahçemiz bulunmaktadır.


Alınan güvenlik tedbirlerinde; okulumuz için acil çıkış kapıları, yangın söndürme tüpleri, yangın tahliye merdivenleri ve alarm sistemi bulunmaktadır.SAĞLIKEğitim yılı başlangıcında tüm velilerimizden çocuklarımızın sağlık durumu ile ilgili gerekli tüm bilgiler temin edilir. Öğrencilerimiz sağlık sorunu yaşadığında bu bilgiler doğrultusunda hareket edilir.


Çocukların ateşli veya keyifsiz olmaları durumunda evde kalıp dinlenmeleri, hem kendi sağlıkları açısından hem de hastalığını arkadaşlarına bulaştırmaması açısından önemlidir. Bu nedenle, hastalığının bulaşıcı olmadığına dair doktor raporu olmayan çocuklarımızı hastalık sürecinde okulumuza kabul etmemekteyiz.Beslenme,


Yemek listemiz çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmelerine uygun olarak, haftalık menüler şeklinde hazırlanmaktadır.


Her hafta çocuğumuzun sabah kahvaltısı öğle yemeği ve ikindi kahvaltısında yiyeceklerini içeren listemiz velilerimize gönderilmektedir.


Haftalık yemek listemiz, çocuklarımızın günlük alması gereken kalori miktarına uygun hazırlanmakta. Damak ve göz zevkine göre sunulmaktadır.


Çocuklarımızın yemek ve kahvaltıları için alınan tüm gıda ürünleri büyük market zincirlerinden, meyve ve sebzelerimiz pazarlardan temin edilmektedir.


Yemeklerimiz ve kahvaltılarımız okulumuzda günlük hazırlanmaktadır. Mutfağımızda hazır gıda ürünleri kullanılmayıp, eviniz şartlarında hazırlanabilen (yoğurt, tarhana, domates sosu, marmelat vb.)tüm gıdalar okulumuzda da hazırlanmaktadır.
EĞİTİMTemel alışkanlıkların kazanımı,


Olumlu kişilik gelişimi,


Beyin gelişimi ve yaratıcı potansiyelin keşfedilmesi


eğitim programımızın temelini oluşturur.


Bu temel doğrultusunda eğitim programımızın içeriği her yaş grubunun gelişim özelliklerine göre biçimlenmiştir. Programlar oyun grubu, 3 yarım gün, 5 yarım gün, 5 tam gün, 5 uzun tam gün olarak planlanmaktadır.Metodumuz


Çocuk merkezli,


Etkin öğrenmeye dayalı,


High Scope tabanlı,


Çoklu zeka kuramına uygun,


Kulüp ve yaratıcı etkinliklerle desteklidir.Eğitim İçeriği


Haftalık konular


Düzenli günlük akış


Değişken içerik


Planlı oyun


Kitap


Sanat


Müzik/Ritim


Konsantrasyon


Zamanı planlama


Kağıt kalem çalışmaları


Kavramlar


Dikkat geliştirme
Eğitimi Destekleyen Etkinlikler


Yoğunlaştırılmış İngilizce


Drama


Akıl Oyunları


Modern dans


Müzik / Orff


Jimnastik


Top Oyunları


Mutfak Atölyeleri


Geziler


Açık alan oyunları


Ekranlı / Ekransız KodlamaYabancı Dil Eğitimi


Çocukların yabancı dil öğrenme kapasitelerinin en yüksek olduğu 3- 6 yaş arası dönemi en doğru biçimde değerlendirmek adına, 3-4 yaş ve 4-5 yaş sınıflarımızın programları her gün İngilizce olarak planlanmıştır.Çocuğumuzun kendi anadilinde tanıştığı sözcükleri yabancı dilde anlamlandırabilmesi için, yeni dilin en uygun seviyede sunulması gerekmektedir. Bu gereklilik gözetilerek İngilizce ders programımız Türkçe programla paralel olarak hazırlanmaktadır.


Her gün İngilizce eğitimin sunulduğu eğitim modelimizle çocuklarımızda en ideal şekliyle İngilizce alt yapısı oluşturulmaktadır.3 yaş gruplarımızda yabancı dil eğitimindeki amacımız; oyun ve müzik aktiviteleri ile zenginleştirilmiş yarım gün İngilizce programıyla, henüz konuşmaya başladığı anadili dışında başka bir dilin varlığını fark ettirme ve İngilizce öğrenimi için ihtiyaç duyulan ilgiyi uyandırmaktır.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık


Okulumuzun rehberlik bölümü çalışmaları Uzman Psikolog tarafından yürütülmektedir. Psikoloğumuz yıl boyunca çocuklarımızı sınıf ortamlarında gözlemlemekte, öğretmenlerle işbirliği içinde çocuklar ile bireysel ve grup çalışmaları yapmaktadır.


Çocuklara uygulanan psikolojik ve gelişimsel değerlendirmeler doğrultusunda öğretmenler ve ailelerimize rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Dönem içinde belirlenen günlerde, velilerimiz psikoloğumuzdan randevu talep edebilmektedir.Değerlendirme ve Geribildirim


Eğitim yılı içerisinde, her iki dönem sonunda olmak üzere yılda iki kez çocuklarımızın gelişimsel değerlendirme raporları velilerimize gönderilir.Her çocuğumuz için bireysel hazırlanan gelişim ve eğitim raporlarının sunulduğu veli toplantılarımızda, velilerimiz çocuklarıyla ilgili değerlendirme ve geribildirim alabilmektedir.Çocuklarımıza birinci dönem sonunda başarı belgesi, ikinci dönem sonunda başarı ve katılım belgesi verilmektedir.Veli İletişim


Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ile ilgili günlük bilgileri ‘MOBİLDİRİ’ aracılığı ile sağlamaktadırlar.Her ayın başında işlenecek konular ve yapılacak etkinlikler ile ilgili bilgilendirme velilerimize mobildiri sistemiyle sunulmaktadır.Yıl içerisinde program ve aktivitelere göre düzenlenmiş zamanlarda aile katılım günleri düzenlenmektedir.Her ay, uzman psikoloğumuzun belirlediği konular ile ilgili olarak ailelerimize makaleler sunulmaktadır.Hedefiniz, ‘Çocuğunuz İçin İyi Bir Başlangıç’sa eğer sizlerin de yakacık koza Anaokulu ailesine katılmanızı bekliyoruz.

Vizyon & Misyon

Hedefimizdeki İdeal Anaokulu


Klasik anaokullarını unutun. Bizlerin hedefi;


Çocukların hayatlarına yeni bilgi ve beceri eklemek,

Var olan yetenekleri keşfetmek ve geliştirmek,

Onların soran, araştıran, yaratıcı bireyler olma yönünde desteklemek,

Geleceğin mutlu, huzur dolu ve başarılı bireylerini yetiştirmektir.

Yakacık Koza Anaokulu
Yakacık Koza Anaokulu

Öğretmenlerimiz

Tüm eğitim kadromuz, alanıyla ilgili bölümlerden mezun, konusunda yetkin ve deneyimli eğitimcilerden oluşmaktadır. Sınıf öğretmenlerimiz okul öncesi eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi bölümlerinden mezun eğitimcilerdir.

İngilizce, Müzik, Beden Eğitimi ve Spor, Drama vb. derslerimizi, bu alanlarda eğitim almış, branşlarında yetkin öğretmenler vermektedir. Eğitim dönemi içerisinde, tüm öğretmen ve personelimize hizmet içi eğitimler verilmektedir.